امروزه علاقه ی مردم به نوشیدن قهوه در کافه ها خیلی گسترش پیدا کرده و بسیاری از افراد به دنبال راخ اندازی کافی شاپ هستند. اما برای راه اندازی به ایده های خلاقانه و جدیدی نیاز دارید تا خود را از دیگر کافه های محیط افراد متمایز کنید. در این مقاله چند راه حل را به شما پیشنهاد می دهیم که می توانید تنوع بسیار جالبی را برای کافی شاپ خود رقم بزنید و همچنین مشتریان بیشتری را به سمت کافه خود جذب کنید.

معرفی جدیدترین ایده راه اندازی کافی شاپ

ایده خلاقانه برای راه اندازی کافی شاپ

1. باشگاه‌ها و کافی شاپ

احتمالاً شما نیز از جمله کسانی هستید که دوست ندارید تنهایی به باشگاه بروید. مردم اغلب با دوست خود، همسر خود و… به باشگاه می‌روند. البته بسیاری از افراد نیز برای افزایش توان عضله‌سازی یا کاهش وزن، قبل از ورزش قهوه می‌نوشند. فکر نمی‌کنید که ارائه قهوه در کنار باشگاه می‌تواند معجزه کند و درآمد شما را افزایش دهد. اگر باشگاهی برای کودکان دارید، قطعاً دیده‌اید که پدر و مادرها منتظر می‌نشینند تا کلاس کودکانشان تمام شود. فکر نمی‌کنید ایجاد فضایی که آن‌ها بتوانند باهم صحبت کنند، بنوشند و فرزندانشان را ببینند، هم انرژی خوبی برای کودکان است و هم برای مادران و پدران. بنابراین بیایید کمی خلاق باشید و مکانی را در کنار باشگاه‌ها درنظر بگیرید که سود شما را چندین برابر سازد.

2. راه اندازی کافی شاپ سرگرمی

سرگرمی یا کاری که در خانه آن را انجام می‌دهید، می‌تواند پایه و اساس کافی‌شاپ شما باشد. سرگرمی هایی همچون مارپله، منچ، تخته نرد، شطرنج، دونا و… همیشه می‌توانید آن را با ارائه قهوه همراه سازید. همواره به این موضوع بیندیشید که چه‌چیزی را دوست دارید و انجام چه کاری حس اشتیاق را در شما بیدار می‌سازد. در کنار آن می‌توانید قهوه نیز ارائه دهید یا تجارت خود را داشته‌باشید. غیرمنتظره‌ترین ترکیب‌ها به‌دلیل مفهوم غیرمعمول خود، پتانسیل موفق‌ترین بودن را دارند! بنابراین مهم نیست ایده شما چقدر غیرمعمول یا احمقانه باشد؛ احتمال موفقیت به‌دلیل کم نظیر بودنشان وجود دارد.

3. کافی شاپ و آموزشگاه زبان

آموزشگاه‌های زبان برای قهوه ساخته شده‌اند؛ زیرا همواره شلوغ هستند و بسیاری از افراد زودتر از ساعت مقرر به آن‌ها مراجعه می‌کنند، برخی دیگر می‌خواهند بعد از کلاس بمانند، برخی دوست دارند در سر کلاس قهوه بنوشند، والدین فرزندان را می‌آورند و منتظر آن‌ها هستند و… . همه این افراد مشتریان بالقوه کافی‌شاپ به شمار می‌روند. به آن‌ها اجازه دهید تا از شما قهوه درخواست کنند. در این فضاها همواره شاهد صحبت‌کردن پدر و مادرها با یکدیگر هستیم. به همین دلیل ایجاد فضایی که بتوانند در کنار آن یک چایی یا قهوه بنوشند، هم آن‌ها را خوشحال می‌کند و هم شما را به سود می‌رساند.

4. تعمیراتی ماشین و قهوه

این ایده چیز جدیدی نیست؛ اما اگر به فکر افزایش درآمد تعمیر خودرو خود هستید، اضافه‌کردن یک کافه در کنار آن می‌تواند ایده خوبی باشد. بسیاری از تعمیرات خودرو دارای دستگاه‌های خودکار ارائه قهوه متوسط هستند؛ اما پولی که از آن دستگاه‌ها به دست می‌آید در واقع ناچیز است. افزودن کافه‌ای که بوی قهوه در آن بپیچد و مشتریان بتواند کمی بنشینند و صحبت و استراحت کنند خود رضایت مشتری شما را افزایش می‌دهد؛ زیرا مشتری بیشتر با کار شما و خود شما آشنا می‌شود و این ارتباط سبب حس رضایت می‌گردد.

5. کافی شاپ دودی یا سیگار لانژ

شما می‌توانید علاوه بر تهیه تجهیزات کافی شاپ و دکوراسیون، مکانی را برای افراد سیگاری در نظر بگیرید که از نوشیدن قهوه در هنگام سیگار کشیدن لذت ببرند. قهوه و سیگار ترکیبی خوبی را با یکدیگر تشکیل می‌دهند؛ زیرا طعم غنی و منحصر به‌فردی را برای برخی از مصرف کنندگان ارائه می‌دهد. البته این موضوع باز هم به سلیقه افراد بستگی دارد؛ اما برای حفظ فضا می‌توانید از گیاهان استفاده کنید؛ زیرا آن‌ها به خوبی بوی دود را جذب و محیط را سالم نگه می‌دارند. در هر صورت طعم قهوه و سیگار برگ می‌توانند همپوشانی داشته‌باشند. این کار اگر به درستی انجام شود، می‌تواند یک تجربه مجلل را برای افراد ارائه دهد. اگر طعم سیگار و قهوه را متعادل کنید و محیط و فضای مناسبی را به نمایش بگذارید، مطمئن باشید که سالن سیگار شما همیشه پر از مشتری خواهد بود.

6. راه اندازی کافی شاپ و اسکیت

اسکیت‌فروشی‌ها مراکز محبوبی هستند که اسکیت بازها وسایل اسکیت خود را از آن‌جا تهیه کرده یا تعمیر می‌کنند. راه‌اندازی یک کافی شاپ با موضوع اسکیت مطمئناً به یک مکان محبوب برای همه اسکیت‌بازان منطقه تبدیل خواهد شد. این مکان عالی برای افزودن قهوه سرد یا نیترو است. شما می‌توانید در ابتدا بازار هدف خود را مشخص نموده و ایده‌های خلاقانه‌ای را برای دکوراسیون خود در نظر بگیرد.

7. راه اندازی کافی شاپ و خیاطی

بسیاری از خیاطی‌ها جزء مکان‌های شلوغی هستند که مردم همیشه در آن‌ها حضور دارند. می‌توانید کمی خلاقیت به خرج دهید و در کنار آن کافی ‌شاپ را تاسیس نمایید. در واقع با این کار شما فضای مثبتی را برای مشتریان خود ایجاد می‌کنید. هنگامی که افراد منتظر اندازه‌گیری یا امتحان لباس هستند، منوی کافه شما را مشاهده‌کرده و چیزی نیز سفارش خواهند داد. حتی ممکن است بسیاری از افراد در آن‌جا باهم دوست شوند و کافه شما پاتوق آن‌ها شود.

8. کافه و آلات موسیقی

افرادی که توانایی خرید آلات موسیقی را دارند، قطعاً خودشان را مهمان یک فنجان قهوه نیز می‌کنند. بنابراین بهتر است کمی خلاقیت به خرج دهید و فضایی را ایجاد کنید که مشتریان هم آلات موسیقی شما را ببینند و هم از منوی شما و نوشیدن قهوه لذت ببرند. حتی افرادی که علاقه‌ای به خرید آلات موسیقی ندارند نیز برای نوشیدن یک فنجان قهوه و لذت بردن از فضا و موسیقی، به سراغ شما می‌آیند.

همچنین بخوانید: راه اندازی کافی شاپ

ایده خلاقانه برای راه اندازی کافی شاپ

9. کافی شاپ و خالکوبی

خالکوبی، پیرسینگ و… صنعتیدر کشور روبه رشد می‌باشند. بیشتر افراد در حال برنامه ریزی برای انجام یک خالکوبی جدید هستند. بسیاری از این افراد ممکن است برای صحبت درباره نحوه شرایط کار به سراغ شما بیایند. به‌همین دلیل دیدن یک کافه که بتوانید به‌راحتی با مشتری خود گرم صحبت شوید، قطعاً هم از خستگی شما می‌کاهد و هم رضایت افراد را جلب می‌کند. سایر افراد نیز ممکن است تنها برای نوشیدن یک فنجان قهوه به کافه بیایند.

10. بازی و قهوه

مردم همواره دوست دارند تا در کنار سرگرمی بنوشند یا چیزی بخورند. بسیاری از مراکز که بازی‌های فکری مانند شطرنج یا تخته اراده می‌دهند، مکانی عالی برای سرو قهوه هستند؛ زیرا بسیاری از مردم علاقه‌مند هستند تا در هنگام بازی قهوه یا هر نوشیدنی دیگری بنوشند. علاوه‌بر این اگر کارها کند پیش بروند، قهوه مشتریان بیشتری را به فروشگاه بازی‌های رومیزی می‌کشاند. بازی و کافی‌شاپ یکی دیگر از ایده‌های کافی‌شاپ مناسب هم برای بزرگسالان و هم برای کودکان است؛ زیرا همه خانواده سرگرم می‌شوند.

11. راه اندازی کافی شاپ ساحلی

ساحل دریا همواره از جمله مناطقی است که افراد علاقه‌مند هستند تا خود را در آن‌جا مهمان یک فنجان قهوه خوش‌عطر و خوشمزه نمایند؛ اما این تفکر دیگر قدیمی‌شده که تنها یک کافه در کنار ساحل داشته‌باشید. درنتیجه باید در کنار آن کاری باشد که افراد بتوانند باهم صحبت کرده، خرید کنند و از نوشیدنی‌ها نیز لذت ببرند. می‌توانید فروشگاه بیکینی داشته‌باشید و قهوه نیز سرو کنید. می‌توانید فروش صنایع دستی را درنظر بگیرید و قهوه نیز ارائه دهید. هر تفکری اگر جدی گرفته‌شود، می‌تواند درآمد شما را افزایش دهد.

12. کافه تعمیرات کفش

تعمیر کفش نوعی تجارت است که همواره متقاضیان خود را داشته‌است. درست مانند قهوه! بنابراین اضافه‌کردن یک کافی‌بار به تعمیراتی کفش می‌تواند درآمد شما را به میزان قابل توجهی افزایش دهد. برای این کار تنها باید کمی خلاقیت به‌خرج دهید و دکوراسیون مناسبی را تهیه و اجرا نمایید. همچنین اگر مدتی است که در یک تجارت تعمیر کفش مشغول به‌فعالیت بوده‌اید، می‌توانید با کمی ایده، کافی‌شاپ خودتان را راه‌اندازی کنید.

13. قهوه و بادبادک

شاید فکر کنید، قهوه و بادبادک؟ خب چراکه نه. اگر عاشق قهوه هستید و یک یا دو چیز در مورد بادبادک می‌دانید، پس ایده کسب‌وکار شما پتانسیل موفقیت را دارد. اگر بازار بادبادک را درک کنید، بسیاری را خواهید شناخت که عاشق بادبادک هواکردن یا حتی خرید آن هستند. بنابراین بادبادک‌های خود را با قهوه به بازار عرضه نمایید و شاهد افزایش سود خود باشید! می‌توانید سقف برخی از آسمان‌خراش‌ها را انتخاب و بادبادک‌های خود را آنجا هوا کنید. حال کافه خود را به آنجا ببرید و ببینید که چه فضای زیبایی را خلق خواهید کرد.

14. کافی شاپ و مدرسه سفالگری

بسیاری از افراد در سراسر کشور علاقه‌مند هستند سفالگری کنند و یا فرآیند کار را از نزدیک مشاهده نمایند. بنابراین اگر کارگاه سفالگری دارید یا نمایشگاه سفال برگزار می‌کنید، می‌توانید به ارائه قهوه نیز بیندیشید. مردم همواره دوست دارند در فضایی بنشینند و در رابطه با موضوعات مختلف صحبت کنند. اگر آموزشگاه سفال دارید، قطعاً هنرجویان زیادی به‌همراه پدر و مادر به آن‌جا می‌آیند. پدر و مادرها به جایی برای نشستن نیازمند هستند. دقیقاً! کافی‌شاپ در این زمان بهترین جواب است.

15. فروشگاه قهوه و مبلمان

چه یک فروشگاه مبلمان کوچک یا بزرگ داشته‌باشید، کسب‌وکار قهوه افزودنی بسیار خوبی خواهد بود. هنگام مرور کاتالوگ‌ها یا سفارش مبلمان، مشتریان شما با یک فنجان قهوه آرامش بیشتری خواهند داشت.

16. کافی شاپ و لوازم التحریر

این ترکیب در بیشتر مواقع صددرصد پاسخگو خواهد بود. بسیاری از افراد برای خرید لوازم‌التحریر می‌روند و اگر چشمشان به قهوه بیفتد، شاید آن را هم سفارش دهند. بسیاری دیگر هم برای خرید قهوه و هم لوازم‌التحریر می‌روند؛ اما بیشتر افراد تنها برای نوشیدن قهوه و مشاهده روزمرگی افراد به این مکان‌ها مراجعه می‌کنند. بنابراین هم می‌توانید فضایی شاد برای کودکان فراهم سازید که از لوازم‌التحریر خود لذت ببرند و هم برای والدین تا کمی بنشینند و استراحت کنند.

همچنین بخوانید: آب مناسب برای دستگاه اسپرسو

ایده خلاقانه برای راه اندازی کافی شاپ

17. فروشگاه ساعت و کافه

بسیاری از افرادی که یک ساعت فروشی داشتند، تصمیم به گسترش و اضافه‌کردن یک کافی‌شاپ گرفته‌اند که به کسب‌وکارشان کمک کند. در این صورت اگر برای نوشیدن قهوه به آن‌جا بروید، ناگزیر چشمتان به ساعت‌هایی می‌افتد که ممکن است تصمیم به خرید آن‌ها بگیرید. بالعکس اگر برای ساعت می‌آیید، عطر خوش قهوه را حس می‌کنید. در این صورت ممکن است بخواهید بنشینید و یک فنجان قهوه بنوشید. مهم است که مفهوم کافی‌شاپ حداقل به‌نحوی با موضوع فروشگاه ساعت مطابقت داشته‌باشد.

18. عتیقه فروشی و کافی شاپ

مغازه‌های قدیمی و عتیقه‌فروشی یک تجارت محبوب در میان بسیاری از افراد هستند که به‌خوبی با قهوه ترکیب می‌شوند. هزینه‌های کلی راه‌اندازی این نوع همزیستی تجاری می‌توانند کمتر از سایر گزینه‌ها باشند. بسیاری از مردم و مخصوصاً بانوان علاقه‌مند هستند که جواهرات قدیمی را امتحان کنند یا برخی از آن‌ها را بخرند. به همین دلیل اگر برای خرید عتیقه به شما مراجع نمایند، ممکن است در کنار آن قهوه نیز میل کنند یا بالعکس.

19. راه اندازی کافی شاپ و حیوانات خانگی

زمانی که شما حیوانات خانگی خود را به کلینیک دامپزشکی می‌برید، احتمالاً مدت‌ها منتظر خواهید بود. بنابراین خرید یک فنجان قهوه شاید بتواند کمی از خستگی شما بکاهد. علاوه‌بر آن اگر عاشق حیوانات خانگی هستید، می‌توانید فضایی را ایجاد کنید که هم مردم برای دیدن حیوانات بیایند و هم از نوشیدن قهوه خود لذت ببرند.

20. روزنامه و قهوه صبحگاهی

بسیاری از افراد علاقه‌مند هستند تا صبح‌ها روزنامه بخوانند و در کنار آن چایی یا قهوه بنوشند. می‌توانید محیطی را برای این افراد ایجاد کنید. هم تمامی مجلات، روزنامه‌ها و اخبار را در اختیار آن‌ها بگذارید و هم قهوه‌ای گرم و دلچسب را به آن‌ها هدیه دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *