امروزه علاقه مندی افراد به قهوه به شدت درحال افزایش است همچنین دستگاه اسپرسوساز خانگی بسیار محبوب شده است. اگر قصد خرید یک دستگاه اسپرسوساز را دارید و یا درباره ی این دستگاه کنجکاو هستید، نیاز است که اطلاعاتی درباره ی تجهیزات آن داشته باشید و در صورتی که مشکلی برای آن رخ داد بتوانید به راحتی آن را برطرف کنید و یا به یک متخصص نشان دهید. دستگاه های اسپرسوساز به صورت اسپرسو ساز صنعتی، نیمه صنعتی و خانگی تولید می شود ولی اجزای آنها مشترک است و تفاوت های بسیار کمی با یکدیگر دارند.

آشنایی با دستگاه اسپرسوساز

آشنایی با دستگاه اسپرسوساز

دستگاه اسپرسوساز یک وسیله محبوب برای تهیه قهوه در خانه یا محیط‌های تجاری است. معمولاً برای ساخت آن‌ها از جنس‌های مختلفی مانند آلومینیوم و استیل استفاده می‌شود که آن‌ها را مستحکم و با دوام می‌سازند. این دستگاه شامل چند بخش اصلی است که برای عملکرد بهینه و تهیه قهوه باکیفیت موردنیاز هستند. همچنین دستگاه‌های اسپرسوساز قطعات یدکی مانند نیز دارند. تمیز نگهداشتن قطعات اسپرسوساز و استفاده از قطعات یدکی مرتب، می‌تواند عمر مفید آن را بهبود بخشید. شیوه‌ کار اسپرسو ساز براساس آسیاب‌کردن و فشردن قهوه و استفاده از دمای بالا، به‌وسیله آب داغ است. این دستگاه از سه قسمت اصلی، مخزنی برای آب داغ و بخار آب، پرتافیلتر و هدگروپ، تشکیل شده‌است.

معرفی تمامی قطعات و اجزای اسپرسوساز

اسپرسوسازها دارای قطعات مختلفی هستند که هر کدام وظایف خاص خود را دارند. شناخت اجزای دستگاه اسپرسوساز به اندازه‌ آگاهی از نحوه کار با آن اهمیت دارد؛ زیرا این شناخت می‌تواند در عیب‌یابی و حتی تعمیر آن به شما کمک کند. آشنایی با قطعات یدکی نیز بسیار مهم است تا در صورت نیاز به تعویض قطعات، بتوان به‌راحتی این کار را انجام داد. اکثر دستگاه‌های اسپرسوساز حتی با برندهای مختلف دارای قطعات مشترکی هستند. در بیشتر دستگاه‌های اسپرسوساز، آب گرم از منبع آب خارج می‌شود، از طریق پمپ وارد دیگ بخار شده و سپس از طریق هدگروپ یا همان نازل بخار، از دستگاه خارج می‌گردد.

منبع آب اسپرسوساز

مهم‌ترین قطعه دستگاه اسپرسوساز منبع آب است که برای نگهداری آب موردنیاز برای تهیه قهوه استفاده می‌شود. بعضی از اسپرسوسازهای خانگی آب را از اتصال لوله‌کشی به یک منبع آب جداگانه تامین می‌کنند؛ اما اکثر آن‌ها که برای تهیه انواع اسپرسو طراحی شده‌اند، مجهز به منبع آب و نشانگر سطح آب هستند. برای دستگاه‌های اسپرسوساز صنعتی در کافی‌شاپ‌ها، رستوران‌ها و هتل‌ها که باید توانایی تولید صدها نوشیدنی را در روز داشته‌باشند، یک منبع آب ثابت، بسیار ضروری است. به همین علت این دستگاه‌ها با لوله‌کشی به دستگاه‌های تصفیه‌کننده متصل می‌گردند. بعضی از اسپرسوسازها نیز ترکیبی ساخته‌می‌شوند. یعنی هم دارای منبع داخلی هستند و هم توانایی استفاده از مخزن خارجی را دارند.

پمپ اسپرسوساز

پمپ آب حکم قلب اسپرسوساز را در میان دیگر اجزای دستگاه دارد. اهمیت این قطعه به این دلیل است که فشار لازم برای عبور از میان دانه‌های ریز قهوه را به آب اضافه می‌کند؛ به این معنا که اگر آب داغ بخواهد از میان دانه‌های قهوه عبور کند، باید فشار آن چیزی در حدود ۹ بار باشد و پمپ آب، فشار آب خروجی از منبع آب را به این حد می‌رساند.
امروزه اکثر دستگاه‌های مدرن اسپرسو پمپ‌های برقی دارند. در طراحی قطعات دستگاه اسپرسوساز خانگی نیز اغلب از پمپ‌های الکتریکی لرزشی یا چرخشی استفاده شده‌است.

همچنین بخوانید: آب مناسب برای دستگاه اسپرسو

معرفی تمامی اجزای اسپرسوساز

دیگ بخار اسپرسوساز

یکی از حساس‌ترین و دقیق‌ترین قطعات اسپرسوساز دیگ بخار است؛ چراکه وظیفه تنظیم شدت فشار، دما و گرمای آب را برعهده دارد و در تهیه قهوه اسپرسو، تغییراتی هرچند کم در دمای آب می‌تواند بر کیفیت تاثیر بگذارد. برای کنترل دقیق دما، از دیگ‌های بخار مجهز به PID و دستگاه کنترل دمای دیجیتال استفاده می‌شود که به افراد امکان می‌دهد تا دمای موردنظر خود را تنظیم نمایند.

نازل بخار اسپرسوساز

اسپرسو تنها یکی از نوشیدنی‌هایی است که اسپرسوساز تهیه می‌کند. از دیگر قابلیت‌های مهم آن تهیه کف یا فوم شیر است که از آن برای تهیه انواع نوشیدنی مانند کاپوچینو یا لاته استفاده می‌شود. این دستگاه‌ها برای تهیه کف شیر به نازل بخار نیاز دارند. به همین دلیل نازل بخار نیز از کاربردی‌ترین اجزای اسپرسوساز به‌شمار می‌رود. برای تولید بخار، آب درون دستگاه باید به جوش بیاید و سپس بخار از نازل خارج شود. از طرف دیگر، انواع قهوه در دمایی کمتر از نقطه‌جوش آب، تهیه می‌شوند. بنابراین دستگاه‌های اسپرسو باید بتوانند مشکل نگهداشتن آب در دمای جوش برای خروج از نازل بخار و دم‌کردن قهوه اسپرسو در دمای پائین‌تر را نیز برطرف سازند.

پرتافیلتر یا فیلتر اسپرسوساز

پرتافیلتر که شامل یک سبد برای پودر قهوه و فیلتری فلزی می‌شود که درون یک دسته قرار می‌گیرند، نام یکی دیگر از اجزای دستگاه اسپرسوساز است. پرتافیلترها باتوجه‌به نوع و کاربری دستگاه، سایزهای متفاوتی دارند؛ اما متداول‌ترین نمونه‌های آن‌ها با قطرهای ۵۳ میلی‌متر و ۵۸ میلی‌متر تولید می‌شوند. پرتافیلتر ۵۸ میلی‌متری برای دستگاه‌های اسپرسو حرفه‌ای و کافی‌شاپی مناسب‌ترین نوع هستند و تفاوت دیگری بین این دو سایز وجود ندارد؛ چراکه هر دو در هنگام تهیه نوشیدنی، از میزان مناسبی از قهوه استفاده می‌کنند و می‌توانند اسپرسویی عالی و باکیفیتی را عصاره‌گیری نمایند. اساسی‌ترین نکته که در هنگام خرید پرتافیلتر ۵۳ یا ۵۸ میلی‌متری باید به آن دقت داشته‌باشید، سایز پرتافیلتر متناسب با دستگاه اسپرسوساز شماست؛ زیرا اگر شما سبد ۵۳ میلی‌متری را به‌جای سبد ۵۸ میلی‌متری قرار دهید، به‌ظاهر دستگاه دچار مشکل نمی‌شود؛ اما تمپر دستگاه نمی‌تواند فشرده‌سازی قهوه را به‌خوبی و یکنواخت انجام دهد.

روکش لوله بخار اسپرسوساز

این روکش برای جلوگیری از خروج بیهوده بخار و همچنین تمیز و سالم نگهداشتن نوک نازل بخار به‌کار برده می‌شود.

هدگروپ اسپرسوساز

هدگروپ در واقع ایستگاه آخر حرکت آب در دستگاه اسپرسوساز است، همه هدگروپ‌ها شامل چهار قسمت اصلی و اساسی از جمله پرتافیلتر، قسمتی برای قفل‌کردن پرتافیلتر، راهی برای فعال‌کردن پمپ و مسیری برای انتقال آب از دیگ به پرتافیلتر هستند.

تمپر قهوه اسپرسوساز

برای درست‌کردن قهوه اسپرسوی ایده‌آل، باید دانه‌های قهوه ابتدا به‌خوبی فشرده شوند که این کار توسط یکی از قطعات دستگاه اسپرسوساز به نام تمپر انجام می‌گیرد. برای فشرده‌سازی یا همان تمپ‌کردن قهوه، باید ابتدا پودر قهوه را با پیمانه در محفظه قهوه پرتافیلتر بریزید بعد سطح آن را صاف کنید. حالا وقت فشاردادن با تمپر حدود ۱۳ کیلویی است و چون با فشردگی بیش از اندازه پودر قهوه، عبور آب از میان آن‌ها سخت می‌شود و سبب بد طعم شدن و سوختن قهوه می‌گردد و با فشار کمتر از حد نیز قهوه آبکی و بی‌مزه خواهیم داشت و این یعنی پودر قهوه به‌خوبی عصاره‌گیری نشده‌است؛ درنتیجه نباید فشار بیشتر یا کمتر از این مقدار باشد.

همچنین بخوانید: علت اب نیامدن از اسپرسوساز

معرفی تمامی قطعات اسپرسوساز

بورد اسپرسوساز

بورد دستگاه اسپرسوساز از اجزای الکترونیکی است که روی آن قرار دارد. این قطعه انجام تمامی کارهایی که کاربر باید به‌صورت دستی برای تهیه قهوه انجام دهد را به‌صورت کاملاً خودکار به عهده می‌گیرد. باید دقت کرد این قطعه الکترونیکی باید بتواند تمامی مراحل تولید قهوه اسپرسو را بدون کوچک‌ترین خطا پیش ببرد. البته همه دستگاه‌های اسپرسوساز از این قسمت برخوردار نیستند.

قطعات یدکی اسپرسوساز

علاوه‌بر قطعات اصلی دستگاه، اسپرسوسازها قطعات یدکی مختلفی نیز دارند. برخی از این قطعات یدکی شامل قسمت‌های مختلف بدنه، موتورها، حسگرها، ترموستات، واشرها، پمپ‌ها، شاور و جا شاوری، خروجی پرتافیلتر، میکروسوئیچ، لوله‌های هیدرولیک مسی، کاردریج المنت گرما، فنرها، کابل‌های اتصال، فیلترها، نشانگرهای سطح آب، بویلر، سبدهای پرتافیلتر، شیر آب و بخار، نازل بخار، سوپاپ‌ها، دسته‌ها و دستگیره‌ها، بورد، تاچ‌پد، پایه‌ها و… می‌شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *