در سال‌های اخیر انواع متنوعی از نوشیدنی‌های گرم و مطبوع موردتوجه بسیاری از افراد قرار گرفته‌اند. ممکن است شما هم با مراجعه به کافه‌ها به اسامی جدیدی از انواع نوشیدنی برخورد کرده باشید که با آن‌ها آشنایی ندارید؛ اما پایه و اساس اکثر نوشیدنی‌هایی که با قهوه درست می‌شوند، اسپرسو است که آن هم توسط دستگاه اسپرسوساز تولید می‌گردند. دستگاه اسپرسوساز یک ابزار بسیار محبوب برای تهیه نوشیدنی‌هایی بر پایه قهوه‌ بوده که می‌توان آن‌ها را در منزل یا در محیط‌‌های کاری تهیه کرد. این دستگاه یک وسیله‌ فوق‌العاده برای تهیه انواع مختلفی از نوشیدنی‌های گرم و خوشمزه است که با استفاده از آن می‌توانید انواع قهوه‌، کاپوچینو، لاته، اسپرسو و حتی چای و چاکلت گرم را تهیه کنید.

با دستگاه اسپرسوساز چه نوشیدنی‌هایی می‌توان درست کرد؟

دستگاه اسپرسوساز یک وسیله بسیار مفید برای درست‌کردن انواع نوشیدنی‌های گرم و خوشمزه است. این دستگاه با استفاده از فشار بالا و آب گرم، قهوه‌ای با طعم و عطری فوق‌العاده را درست می‌کند. علاوه‌بر قهوه، می‌توان با استفاده از دستگاه اسپرسوساز انواع دیگری از نوشیدنی‌ها را نیز تهیه کرد. دستگاه اسپرسوساز بر پایه ایجاد فشار بالا و عبور آب گرم از زمینه قهوه‌ فشرده‌شده کار می‌کند. این فشار سبب استخراج اسانس و طعم محصول نهایی می‌گردد.
نوع کارکرد اسپرسو ساز صنعتی به این صورت است که با عبور جریان آب داغ یا شیر از میان دانه‌های قهوه تحت‌ فشار و دمای بالا، می‌تواند یک نوشیدنی عالی را آماده‌ کند. نحوه کارکرد اسپرسوسازهای صنعتی و خانگی با یکدیگر تفاوت زیادی ندارد و تقریباً به یک شکل عمل می‌کنند. بهترین راه برای یادگیری نحوه استفاده از دستگاه، مطالعه دقیق دفترچه راهنمای آن است.

با دستگاه اسپرسوساز چه نوشیدنی‌هایی می‌توان درست کرد؟

با دستگاه اسپرسوساز می‌توانید انواع مختلفی از نوشیدنی‌ها را تهیه کنید. برای درست‌کردن همه نوشیدنی‌ها، نیاز به دانش و تجربه خاصی ندارید. تنها کافیست که مقدار مناسب قهوه را در دستگاه قرارداده و دکمه را فشار دهید. در عرض چند دقیقه، نوشیدنی دلخواه شما حاضر است. اسپرسوسازها امکان تهیه قهوه‌های مختلف از قبیل اسپرسو، لاته، کاپوچینو و… را فراهم می‌سازند. همچنین این امکان را نیز به شما می‌دهند تا با استفاده از قهوه‌های مختلف مانند قهوه عربیکا یا روبوستا، تنوع بیشتری به نوشیدنی‌های خود بدهید.
برای درست‌کردن هر یک از این نوشیدنی‌ها ممکن است به دستورالعمل خاصی نیاز داشته‌باشید. اسپرسوساز که برای تهیه‌ قهوه اسپرسو مورد استفاده قرار می‌گیرد، با استفاده از فشار بالا و آب گرم، قهوه‌ای تلخ و غلیظ را تولید می‌کند؛ اما این دستگاه علاوه‌بر قهوه، می‌تواند برای تهیه انواع متنوعی از نوشیدنی‌ها استفاده شود.

سینگل و دبل اسپرسو

اسپرسو یکی از محبوب‌ترین و پایه‌‌ای‌ترین نوشیدنی‌های قهوه‌ای است و توسط دستگاه اسپرسوساز درست می‌شود. برای تهیه اسپرسو، قهوه‌ را در فیلتر دستگاه قرار می‌دهیم و سپس آب گرم تحت‌ فشار بالا از آن عبور می‌کند. نتیجه این عمل، یک فنجان قهوه اسپرسو با لایه کرم روی آن است. با دریافت تنها یک شات اسپرسو از دستگاه اسپرسوساز سینگل اسپرسو تولید می‌گردد. برای درست کردن دبل اسپرسو نیز دو شات پشت‌ سرهم اسپرسو از دستگاه اسپرسو بگیرید و در یک فنجان بریزید، به همین سادگی نوشیدنی شما آماده‌می‌شود.

همچنین بخوانید: آب مناسب برای دستگاه اسپرسو

با اسپرسوساز چه نوشیدنی‌هایی می‌توان درست کرد؟

کاپوچینو

کاپوچینو، با اضافه‌کردن شیر به قهوه در قرن ۱۷ میلادی و برای اولین‌بار در اروپا تهیه شد. این نوشیدنی از معروف‌ترین نوشیدنی‌ها در قهوه‌خانه‌های وین اتریش به‌حساب می‌آمد. کاپوچینو نام فرقه‌ای مسیحی بود و به‌ دلیل شباهت رنگ قهوه‌ای روشن و تیره لباس اعضا با نوشیدنی که تولید می‌شدند، سبب گردید تا نام کاپوچینو را بر این نوشیدنی بگذارند. کاپوچینو یک نوشیدنی قهوه‌ای سبک در ایتالیاست که از ترکیب اسپرسو، شکر و شیر گرم ساخته‌ می‌شود. برای تهیه آن، ابتدا یک فنجان اسپرسو تهیه شده و سپس بخار آب گرم برای ایجاد کف خامه روی قهوه قرارگرفته و بعد از آن شیر گرم نیز به ترکیب اضافه خواهد شد.

شیرقهوه

یکی دیگر از نوشیدنی‌هایی که می‌توان با دستگاه اسپرسوساز آماده‌کرد، شیرقهوه است. برای تهیه آن با دستگاه اسپرسو ساز باید قهوه را داخل فیلتر دستگاه بریزید، سپس آن را ببندید و دکمه عصاره‌گیری را فشار دهید. اسپرسویی که درست شده‌است را با شیر گرم مخلوط کنید و با همزن تا زمانی که کف روی آن تشکیل شود، هم بزنید. برای تزئین نیز می‌توانید از خامه فرم گرفته، استفاده‌ کنید.

قهوه فرانسه

قهوه فرانسه در حقیقت قهوه برزیل استT اما به دلیل این‌که طرز تهیه آن توسط فرانسوی‌ها ابداع شد، به این نام شهرت یافت. این نوشیدنی طعم ملایمی دارد و برخلاف سایر قهوه‌ها با لیوان سرو می‌شود. طرز تهیه‌ قهوه فرانسه با دستگاه اسپرسو ساز به این صورت است که ابتدا باید میزان غلظت قهوه را باتوجه‌به سلیقه خود انتخاب کنید. برای حدود ۱۸۰ میلی‌لیتر آب، دو قاشق غذاخوری قهوه کافی است. آب را داخل مخزن دستگاه ریخته و پس از قراردادن فیلتر دستگاه پودر قهوه را داخل آن بریزید. برای آماده‌شدن قهوه به ۵ تا ۲۰ دقیقه زمان نیاز دارید. بعد از گذشت این زمان قهوه شما حاضر می‌شود. طرز تهیه این قهوه با اسپرسوساز آسان‌ترین شیوه سرو قهوه است.

لاته

کافه لاته از عبارت ایتالیایی Caffe latte برگرفته شده‌است که به معنای قهوه (caffe) و شیر (latte) است. قهوه لاته یا همان کافه لاته ترکیبی از اسپرسو و شیر داغ با مقدار زیادی کف شیر است. با این حال لته‌ای که امروزه در کافی شاپ‌ها سرو می‌گردند، برای اولین بار در دهه‌ 1980 در سیاتل آمریکا سرو شده‌اند؛ اما از آن‌جایی که کشور ایتالیا به عنوان مهد نوشیدنی‌هایی بر پایه‌ قهوه بوده، آن‌ها سال‌ها پیش‌تر از آمریکایی‌ها ترکیب قهوه و شیر را امتحان کرده‌بودند و نام آن را نیز انتخاب نمودند.

ممکن است تا حدودی از درست کردن آن در خانه اجتناب کنید؛ زیرا احتمالاً از یک سو فکر می‌کنید که درست کردن آن کار سختی است و از طرف دیگر موضوع هزینه می‌تواند در میان باشد؛ اما تهیه آن با دستگاه اسپرسو ساز چندان چالش‌برانگیز نخواهد بود. کافه لاته سبک‌ترین قهوه‌ای است که با کمترین نسبت اسپرسو تهیه می‌گردد و طعمی غلیظ، رایحه‌ای تند، بافتی نرم و بسیار عالی دارد. یک نوشیدنی غنی از قهوه است مانند خود اسپرسو؛ اما با مقدار بیشتری از شیر گرم درست می‌شود.
برای تولید لاته، ابتدا یک فنجان اسپرسو تهیه می‌شود (از دستگاه اسپرسوساز یک شات اسپرسو بگیرید) و سپس شیر بخار داده‌شده و گرم را به‌آرامی به آن اضافه نمایید تا یک‌لایه نازک از خامه به ضخامت یک‌ سانتی‌متر روی قهوه و آن شیر کف کرده شکل گیرد.

همچنین بخوانید: علت اب نیامدن از اسپرسوساز

با اسپرسو ساز چه نوشیدنی‌هایی می‌توان درست کرد؟

ماکیاتو

ماکیاتو از دیگر نوشیدنی‌‌هایی است که تهیه‌ آن با استفاده از دستگاه اسپرسوساز صورت می‌گیرد. این نوشیدنی شباهت زیادی با سینگل اسپرسو دارد؛ با این تفاوت که یک شات اسپرسو در یک فنجان به همراه بخار شیر روی آن قرار می‌ گیرد. کلمه ماکیاتو مانند اکثر اصطلاحات دیگر نوشیدنی‌ های اسپرسو، ایتالیایی است. تقریباً به “علامت گذاری شده” یا “رنگ آمیزی” ترجمه می‌شود. اسپرسو ماکیاتو که در خود ایتالیا از آن با عنوان کافه ماکیاتو  یاد می‌شود، باید به صورتی باشد که شیر ​​اسپرسو را لکه‌دار می‌کند. ماکیاتو یک نوشیدنی بر پایه قهوه بسیار خوش‌ طعم است که روش‌های تهیه مختلفی دارد و ذائقه‌های مختلف را به خود جذب می‌کند. این نوشیدنی از ترکیب اسپرسو با شیر و مواد افزودنی مختلفی تهیه می‌شود. چنین ترکیبی به‌خصوص از نوع اسپرسو ماکیاتو، گزینه‌ای دیگر مبتنی بر اسپرسو و کاپوچینو بوده؛ اما از کاپوچینو معمولی قوی تر است.

نکته آن نیز این است که یک اسپرسو کمی تعدیل شده یا تحت الشعاع شیر قرار گرفته‌است. در مقایسه با سایر نوشیدنی های مبتنی بر اسپرسو، این نوع  را بر اساس مقیاس شیری که به آن اضافه می‌شود، توصیف می کنند. با استفاده از دستگاه اسپرسوساز به‌راحتی می‌توان ماکیاتو را تهیه کرد. همچنین این نوشیدنی شباهت زیادی به سینگل اسپرسو دارد؛ با این تفاوت که روی یک شات ماکیاتو بخار شیر قرار می‌گیرد.

موکا

موکا یا موکاچینو نمونه ای دیگر از نوشیدنی‌ های محبوب خانواده قهوه است. یک نوشیدنی قدیمی ایتالیایی ترکیبی از کاپوچینو و هات‌ چاکلت است که شامل قهوه، شکر، و شیر گرم می‌شود. یک نوشیدنی خامه ای مبتنی بر اسپرسو که طعم تند و قوی اسپرسو را نیز شامل می‌شود. منشا قهوه موکا را می‌توان در شهر بندری، در قرن پانزدهم در یمن جست‌وجو کرد که به‌دلیل دانه‌های قهوه با کیفیت بالا شهرت داشت. برای درست‌کردن موکا با دستگاه اسپرسوساز یک شات اسپرسو بگیرید و داخل فنجان بریزید. سپس هم بزنید و شیر بخار داده‌شده را به ترکیب اضافه کنید و روی آن ۲ الی ۳ سانتی‌متر کف نیز قرار دهید. می‌توانید برای طعم بهتر و شکل جذاب تر آن، روی کف شیر هم مقداری پودر شکلات بریزید.

نونی

نونی یک نوشیدنی قهوه‌ای و شیرین است. برای تهیه نونی در ابتدا عصاره‌ قهوه اسپرسو را با دمای بالا و نزدیک جوش به‌دست می‌ آوریم و سپس آن را با قند یا سیروپ ترکیب می‌کنیم و در پایین ظرف می‌ریزیم و بعد از آن، شیر گرم را روی آن‌ریخته و به‌تدریج همه را با یکدیگر مخلوط می‌ کنیم.

ریسترتو

کلمه ریسترتو در زبان ایتالیایی به‌معنای محدود شده است. در دنیای قهوه، ریسترتو به یک شات کوتاه از اسپرسو اشاره دارد؛ به این معنا که باریستا تنها قسمت اول یک شات اسپرسو تمام قد را به‌درون فنجان می ریزد. برای درست‌کردن ریسترتو از همان نوع قهوه‌ایی استفاده می شود که برای شات های اسپرسو کامل استفاده شد؛ اما آب داغ کمتری در زیر دانه‌های قهوه فرو می رود که در نتیجه یک وعده کوچک‌تر و غلیظ تر با طعمی شیرین تر و غنی تر تهیه می‌گردد و توجه داریم تا قبل از زردشدن اسپرسو دستگاه را متوقف سازیم.

قهوه آمریکانو

اگر بخواهیم به پر‌ مصرف ترین نوع از قهوه‌های جهان اشاره کنیم، قطعاً قهوه‌ آمریکانو یکی از موارد این لیست خواهد بود. قهوه آمریکانو یکی از انواع قهوه اسپرسو محسوب می‌شود که از ترکیب یک یا دو شات قهوه اسپرسو و حجم زیاد آب داغ که روی آن ریخته می‌شود، تهیه می‌گردد. ظاهری شبیه به قهوه های دمی دارد؛ اما طعم آمریکانو کمی متفاوت و تند تر است و برای کسانی که ترکیب شیر و قهوه را دوست ندارند، نوشیدنی گرم و مناسبی خواهد بود. به‌منظور تهیه آمریکانو با دستگاه اسپرسوساز ۲/۳ فنجان را با آب داغ پر کنید. پس از آن روی آب یک شات اسپرسو بریزید.

همچنین بخوانید: صدای دستگاه اسپرسو ساز

با دستگاه اسپرسو ساز چه نوشیدنی‌هایی می‌توان درست کرد؟

آفوگاتو

آفوگاتو که در زبان ایتالیایی به‌ معنای غرق شده است یا همان قهوه بستنی یک نوع دسر است و بر پایه‌ اسپرسو آماده می‌شود و برای فصل تابستان بسیار مناسب است. برای طرز تهیه آن می‌توانید یک اسکوپ بستنی وانیلی را در داخل اسپرسو سینگل یا دابل قرار دهید.

همان طور که می‌دانید دستگاه اسپرسوساز یک وسیله بسیار چندمنظوره‌ کارآمد و مفید برای تهیه انواع نوشیدنی‌های گرم و سرد است که به‌علاوه تولید قهوه اسپرسو، قابلیت تولید نوشیدنی‌ های دیگری نظیر کاپوچینو، لاته، ماکیاتو و اسپرسو دابل را نیز دارد. به همین دلیل این دستگاه گزینه مناسبی برای طرفداران قهوه و نوشیدنی‌های کافه‌ای است. اگر علاقه‌مند هستید تا از قهوه‌های خانگی با طعم و عطر بی‌نظیر لذت ببرید، بهتر است که در منزل یک دستگاه اسپرسوساز داشته‌ باشید.

آلپ استیل با بیش از ۱۰ سال سابقه در تولید تجهیزات آشپزخانه صنعتی به شما این اطمینان را می‌دهد تا بتوانید باکیفیت‌ترین دستگاه‌های اسپرسو را در هر نوعی که می‌خواهید تهیه نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *